Eylül 2000' de Ankara' da faaliyete geçmiş olan DS Media, merkezi Hamburg' da bulunan Alman RATIO firmasının 1986 yılından bu yana dijital dokümantasyon derleme ve arşivleme alanlarında geliştirdiği "yapay zekaya" sahip özel bir yazılım ve yüksek çözünürlükteki, kendi üretimleri olan gazete tarayıcılarını kullanmaktadır. Günümüzde hemen hemen her kuruluş bünyesinde yapılmakta olan basın taraması ve derlemesine farklı bir bakış açısı ve boyut getirmeyi hedefleyen şirketimiz, hizmet alanını baştan sona "dijital" olarak tanımlamakla birlikte günümüz teknolojisine uygun sistemi sayesinde bu işi yapmak, önemli noktalara değinmekte ve çözümler üretmektedir.

Sunduğumuz hizmet ; kullanmakta olduğumuz yazılım ve donanım sayesinde haber kaçırma riskinden uzak, profilinize uygun olarak derlenmiş, haber niteliği olan kupürlerin "güncel"liklerini yitirmeden sabah saatlerinde, e-mail aracılığıyla tarafınıza ulaştırılmasını kapsamaktadır. Baştan sona dijital ortam; gazete ve diğer basılı yayınların taranması, "elektronik göz" aracılığıyla okunması, derlenmesi, kuruluşunuza ve kurumsal kimliğinize özel, içindekiler sayfası ile Basın Dosyanızın hazırlanışı ve e-mail kanalıyla size ulaşması süreçlerinden oluşmaktadır.

Sistemin en önemli özelliği ise sektörel gelişmeleri, dönemsel projeleri, ihaleleri, rakiplerinizi, kısacası ilgi alanınıza giren her konudaki haber ve makaleyi takip etmenize imkan tanıyan "sınırsız anahtar sözcük kullanımı" dır. Sistemin işlevselliği, sadece kuruluşunuzdan söz eden haberi adınız geçiyor mantığıyla kesip yapıştırmaktan çok, kuruluşunuzun Satış & Pazarlama, İş geliştirme ve AR-GE bölümlerinin takibe almak istediği hedef konulara ulaşmak ve bu bilgiyi kuruluşun stratejik kararlarında kullanabilmek yönünde olacaktır. İşte burada, profilinize uygun makalelere ulaşabilmek için dilediğiniz anahtar sözcüğü ve/veya sözcük grubunu seçebilir, tarama işlemine dahil edebilirsiniz. "Express Servis" hizmeti kapsamındaki özgün Basın Dosyanız her gün aynı saatte e-mail ile tarafınıza ulaştığında günlük basından sadece sizi ilgilendiren kupürler derlenmiş olacaktır.

Dilerseniz, şirketiniz bünyesindeki bilgisayar ağı içinde bu dosyayı diğer kullanıcılarla paylaşabilir ya da Basın Dosyanızı doğrudan web-sitenize aktarabilir ve hatta fulltext database anlayışı ile dijital arşivleme yapabilirsiniz.

İçinde bulunduğumuz bilgi ve teknoloji çağında basın derlemesi alanında da teknolojinin avantajlarını en iyi şekilde kullanarak, kuruluşunuza yakışan bu seçkin hizmeti sizlere sunmaktan mutluluk duyacağız.